Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st Grade SF 16 Mar 19
17 Mar 19
Western District-UC
252 BS Dean 79 J Cooke 61 J Smith 45 C Taylor 25  M Ninneman 4/63 JJ Hatton 2/38 J Willcox 2/54 B Thomas 2/56
def by Ginninderra
7/254 JJ Misic 71 R Healy 69 B Thomas 29  M McGann 2/49 EJ Bartlett 2/65
Jamison Oval 
2nd Grade GF 23 Mar 19
24 Mar 19
Western District-UC
161 C Lillepruun 36 J Provan 32 P McKell 31  J Hogan 4/24 A Devanathan 3/31 A Luchetti 2/17
and 4/28  L Pedley 2/12
def by ANU
202 R Starr 55 D Clements 37  M Khan 4/27 L Jorgensen 4/49 S Jaffary 2/15
Jamison Oval 
3rd Grade SF 16 Mar 19
17 Mar 19
Western District-UC
140 P Henderson 26 IJ Yorke 25  L Santinon 6/19 M Hughes 3/33
def by ANU
240 W Woodrow 52 S Sorbello 44 J Savage 33 M Hughes 30 M Ireland 26  E Marshall 3/22 S Rama 3/64 A Baccarini 2/26 D Cheffers 2/60
and 1/148 W Woodrow 59* M Ireland 48* J Allen 30  
Stirling Oval 
4th Grade 14 9 Mar 19
10 Mar 19
Western District-UC
59  I Rajapaksha 5/10 RG Reedman 3/14
and 116  K Wanigarathne 4/36 I Rajapaksha 3/27 L Wijewickrema 2/16
def by Eastlake
187 K Wanigarathne 51* S Kularathna 34 I Rajapaksha 28  
Aranda Turf Oval 
Konica Minolta Premier T20 Cup SF 20 Jan 19 Western District-UC
7/137(cc) L Mahmud 43 J Cooke 33  B Thomas 3/27 N Owen 2/13
def by Ginninderra
6/139 A Sharma 46 MJ Delaney 41*  B Duffy 3/12
Phillip Oval 
1st Grade SF 27 Jan 19 Weston Creek Molonglo
315 RW Trickett 113 H Medhurst 75 JW Rogers 40 JR Dean 27  EJ Bartlett 4/57 A Taylor 2/47
def Western District-UC
100  H Medhurst 5/32 D McLean 4/26
Stirling Oval 
Second Grade T20 Competition 1 22 Dec 18 Western District-UC
100  D Clements 3/14 M Lawes 2/14 J Hogan 2/16 A Luchetti 2/20
def by ANU
107 J Hogan 32  M Khan 5/16 A Taylor 2/25
Kaleen Turf Oval  
Third Grade T20 Competition 1 10 Jan 19 ANU
6/115(cc) MA William 39  R van Aalst 2/22 D Kusetic 2/26
def Western District-UC
77  M Cohen 3/16 D Thomson 2/15 K Weereratne 2/18
ANU South Oval 
Fourth Grade T20 Competition GF 20 Jan 19 Western District-UC
99 M Jenkins 35  M Manners 3/13 P Jensen 2/15
def by Queanbeyan
5/156(cc) MR Harding 75 MP O'Rourke 32  
Freebody Oval 
ACT Women's Glenda Hall Shield 10 15 Dec 18 Weston Creek Molonglo
drew Western District-UC
Phillip District Oval 
ACT Women's Lynne O'Meara Cup GF 23 Mar 19 Western District-UC
6/189(cc) C Taylor 103* N Woods 27*  R Carroll 2/35
def North Canberra-Gungahlin
98 A Jones 42  N Woods 4/13 C McGann 3/9
Kaleen Turf Oval  
5th Grade SF 16 Mar 19 Western District-UC
168 M Broers 90  M Weston 3/23 A Dwivedi 2/34 E Gould 2/38
def by Ginninderra Black
6/189(cc) A Dwivedi 47 M Prasad 35 TC Gray 26 J Stokes 26*  M Broers 3/22 L O'Sullivan 3/45
ANU South Oval